Huvitegevus

Paide Gümnaasiumis tegutseb 7 rahvatantsurühma ja 5 koori. See on päris suur arv ühe kooli kohta. Rahvatantsurühmasid ja koore juhendavad 4 meie kooli õpetajat: Malle Nööp, Anne Toomistu, Krista Rikk ja Helen Trug.

Rahvakultuur on üks väga tähtis osa õpilaste haridusest. Õpitakse tundma oma riigi rahvast, kultuuri ja esivanemate tegemisi.

Meie koolis on rahvatantsu populaarsus aasta-aastalt kasvanud ja vähenemise märke ei paista kuskilt. Mõnes liigis oleme pidanud tantsijate soovil ja nõudmisel avama isegi kaks rühma. Gümnaasiumiastmes olime sunnitud enne üldtantsupeo aastat korraldama rühma pääsemiseks konkursi. Tänu suurele valikuvõimalusele on Paide Gümnaasiumi rahvatantsurühmad ka väga heal tasemel. Meile loeb kvaliteet, mitte kvantiteet. Kevadel, kui tomusid üldtantsupeo ülevaatused, hinnati kõigi meie rühmade taset väga kõrgelt. Kõik saavutasid üle 9 punkti 10st. Kolm rühma hinnati vabariigi 10 parema rühma hulka ning üks rühm saavutas 10st punktist 10. See on suur tunnustus nii tantsijatele kui ka juhendajatele.

Ka koorilaul on meie koolis populaarne. Õpilastel on võimalik laulda 5 kooris. Koorid osalevad alati laulupidudel ning võtavad osa erinevatest festivalidest. Eriliseks teeb meie kooli see, et meil on oma poistekoor, kus laulab üle 45 poisi. Maakonnas on poistekoor veel ainult Koerus ja Türil.

Meie kooride ja tantsurühmade juhendaja Malle Nööp on üks vabariigi produktiivseimaid tantsu- ja koorijuhte. 2011. aastal koolinoorte laulu- ja tantsupeole viis ta 9 kollektiivi, mis tõstis ta ka enim kollektiive peole viinud juhendajaks. 2014. aastal toimunud üldlaulu- ja tantsupeol sellist tiitlit küll välja ei antud, kuid oma 9 kollektiiviga usume, et ta oli seda jälle. Malle Nööp pälvis ka aastal 2014 tubli töö eest Paide linna vapimärgi.

Loodan, et rahvakultuuri populaarsus meie koolis ei kao ning traditsioonid jätkuvad veel aastaid ja aastaid.

Helen Trug

huvijuht