Lõppenud koolinädalal sai jälle oma õppetööd põnevamaks muuta e-külalistundide abiga. 5a klassi õpilased osalesid tunnis numbriga 88, mis tutvustas teemat, kuidas olmeprügist saab elektrit ja sooja toota.

Seekordne tund oli eelmistest erinev, sest materjal oli külalisõpetajal varem valmis filmitud. Tunnis tutvustatud Iru soojuselektrijaam on lihtsalt liiga suur, et kõik vajalikud kohad 15 minuti jooksul saaks läbi käidud. Õpetajaks oli Andrei Vuhk.

Tund oli väga hästi üles ehitatud, tuletades meile veelkord meelde, et kõige olulisem on igapäevaselt oma kodus prügi sorteerida. See, mis sorteerimisest üle jääb, leiab tee põletusahjudesse. Saime ka teada, mida põletamise jääkproduktidega tehakse.

E-külalistunnid toimuvad ette määratud aegadel ja seetõttu satuvad nad meil erinevatesse ainetundidesse. Seekord juhtus selleks tunniks olema matemaatika. Kui youtubekanalis oli saade ära vaadatud, jätkasime sealt kuuldud arvudega matemaatikatunnis. Õpitutud teema sobis hästi murdude ja protsentide teemaga.

Tund on huvilistele järelvaadatav aadressil https://www.youtube.com/watch?v=LTnE2A7DYig&list=PLVMbfRQUEEkxNjR0sS8ziX_LqKyvdPOfk&index=87

Kairit Wirth
5a klassijuhataja